Stín za oknem

10. října 2017 v 0:14 |  Téma týdne
Ležela jsem v posteli a pozorovala jsem okno. Přímo jsem ho hypnotizovala, toužila jsem po tom, aby se tam objevila nějaká magická bytost, ale nic. Nic se nedělo, viděla jsem jen světla z ulice. Představovala jsem si, že dovnitř vejde upír a něžně mě přemění na svou manželku. Blbost, tohle se nikdy nemohlo stát. Kde jsem vzala tu jistotu, že by se mi to líbilo, že by se mi on líbil. Zavrtěla jsem hlavou a nakázala si už na to nemyslet.

V dalších dnech jsem na to ale pořád myslela. Nemohla jsem si pomoct. Každý krok provázela myšlenka na něj, na neznámého vytvořeného v mé mysli. Tolik jsem se na něj soustředila, že jsem téměř nevnímala okolní svět. Chodila jsem jako ve snách, několikrát se jen tak tak vyhnula jedoucímu autu. Byl to div, že jsem neskončila v nemocnici a nebo ještě lépe - v blázinci.

A pak se to stalo. Večer když všichni usnuli a já stále nemohla zavřít oči. V noci, kdy se všichni poddali uklidňujícímu spánku a já stále přemýšlela. Byl tam. U okna stál vysoký štíhlý muž, bledý, téměř splýval s okolním vzduchem. Ale byl tam. Pomalu ke mě přišel a čím víc byl blíž, tím víc jsem ho viděla. Zastavil se u mě a já se stěží posadila a opřela o zeď. Celou tu dobu jsem si ho přála vidět a teď jsem tomu nemohla uvěřit.
"Ty existuješ," vydechla jsem nevěřícně.
"Samozřejmě, že existuji," odpověděl uhlazeně. Nedokázala jsem vymyslet další otázku a jen jsem na něj tupě zírala, tisknouc peřinu k tělu.
"Přála si, abych přiel, ne?" zeptal se.
"Přála, ale jak... ty...?" stále mi to přišlo nereálné.
"Jsi hodně citlivá osoba, taková osoba může myšlenkami proniknout do jiných světů a přivolat si z nich někoho."
"Takže jsem si přivolala tebe?"
"Přivolávají se zvířata, bytosti jako my se rozhodují, jestli výzvu přijmou."
"A proč jsi ji přijal ty?"
"Už dlouho jsem se nikde nebyl podívat," ukázal na postel, "dovolíš?" Posunula jsem se, jak jinak.
"Nikdo mi neuvěří, že eistuješ," povzdychla jsem si.
"A nejsem sám, je nás ještě mnoho. Nejenom upírů, ale i jiných bytostí," lákal mě s sebou, "pojď se mnou a ukážu ti to." Něžně se dotkl mé ruky a políbil ji.
"To by šlo?" zeptala jsem se.
"Šlo, ale už by ses nikdy nesměla vrátit."
Zalapala jsem po dechu, nabízel mi to, po čem jsem toužila, ale nemohla jsem tady všechno jen tak opustit.
"Je škoda, že jsi tak vázaná na tento svět," pronesl, když viděl, že váhám. "V našem světě bys byla skvělé médium, dokázaly bychom tvé schoponsti zlepšit."
"Nemůžu,nemůžu se nevrátit," odpověděla jsem těžce. Mrkl na mě a přiblížil se ke mě, objal mě a položil si hlavu na mé rameno. Uvědomila jsem si, že má hlavu nebezpečně blízko mého krku. Pozdě, cítila jsem, jak se jeho zuby boří do mé kůže.

"Proč jsi to udělal, co se teď stane?" ptala jsem se ustrašeně.
"Neboj se," skoro se smál, "nic ti to neudělá."
"Tak proč tedy?"
"Dlouho jsem neměl takovou lahůdku, nedokázal jsem odolat."
Zbledla jsem, jenom mě využil, parchant. Všichni muži jsou stejní, ti lidští i upíří. Jde jim jen o jedno. Chtěla jsem ho vyhodit, ale nevěděla jsem jak.
"Budu tě moct díky tomu navštěvovat," olízl se.
Zhrozila jsem se, bála jsem se a byla jsem naštvaná. Ale jak můžete vyhodit někoho, kdo se z ničehonic objevil u vás v pokoji a ostatní nevěří že existuje? Těžko.
"Neboj se, maličká," pohladil mě po tváři, "budu tě chránit a budu neustále s tebou."
"Nejsem maličká," prskla jsem, ale jen potichu.
"No tak," konejšivě šeptal.
Děsilo mě, že nekřičel, ani nejednal přímo. Dostal, co chtěl, aniž bych kladla odpor. To mě děsilo ze veho nejvíc. Vypadal, jako že má všechno promyšlené.
"Až nastane čas, přijdu si pro tebe."
Podívala jsem se na něj s otazníkem v očích, ale blíž mi to nevysvětlil.
"Do té doby tu budu jako stín za oknem," řekl a začal se ztrácet.

Ráno jsem se probudila velice ospalá. Vzpomněla jsem si na noc a zasmála se svému snu.
"Tak moc na něj myslím, až se mi o něm i zdá," smála jsem se přejela prsty po krku. Bolelo to. To bylo divné, ale přičetla jsem to stále ještě své rozespalosti. Když jsem se ale podívala do zrcadla, ztuhla jsem. Dvě červené ranky na krku byly dostatečně výmluvné. A list papíru s malou lahvičkou na mém stole to jen potvrzovaly. Nebyl to sen. Rychle jsem rozlomila pečeť a dala se do čtení.


Měla bys být opatrnější v tom, co si přeješ, protože některá přání, pokud jsou vyslovena, se musí splnit. Byl jsem určen k naplnění tvého přání. Svůj dosavadní život budeš muset opustit, takhle jsi příliš nebezpečná. Naučíme tě ovládat tvoji schopnost, jenom nám musíš věřit. Za měsíc si pro tebe přijdu, do té doby pij každé ráno dvě kapky z přiložené lahvičky, pomůže ti to cítit mě. Nebudeš tak nervózní z toho, že tě sleduji. Než nastane náš okamžik, budu pro tebe budu jen stín za oknem.
Lucian


Přiložila malou lahvičku k ústům. Nečichla k ní, ani se nepodívala na její obsah, jen se plně odevzdala neznámému světu. Ani ji nepřekvapilo, když se jí na jazyku rozlila železitá pachuť....krve.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 10. října 2017 v 15:59 | Reagovat

Zajímalo by mě co by se stalo kdyby ten nápoj odmítla pít :) Ale jinak se mi povídka moc líbí!

2 Aliwien Aliwien | E-mail | Web | 10. října 2017 v 19:48 | Reagovat

Dobře napsáno. Jen v závěru Ti asi nedopatřením uniklo psaní v první osobě, ale to zvládneš opravit. Jinak se to čte dobře a tu drobnou kritiku mi promiň.

3 havrani-princezna havrani-princezna | E-mail | Web | 11. října 2017 v 0:07 | Reagovat

[1]: Prostě by ho neviděla.

[2]: Původně uniklo, ale teď se mi to líbí i takhle. Naznačuje to, že už nemá kontrolu nad svým životem, ale převzali ji jiní... Nemám co promíjet, když je kritika dobrá, pak je zcela namístě. A tohle byla dobrá poznámka.

4 Magicmax Magicmax | Web | 12. října 2017 v 17:50 | Reagovat

Ten název se ti opravu povedl! :)

Moc se mi líbí ten začátek jak je to hezky zajímavě napsané a s tou tužbou se té postavě ani nedivím. Kdyby odpoledne přišli ke mně Mimozenštani tak s nima klidně prokecám a všechno jim pravdivě vyložím ale kdyby přišli v noci... :D Poučení: Pokud jste mimozenštan, tak nechodte k Magicmaxovi v noci domů. :

Moc se mi tvá povídka líbí. :) Jsem člověk, co má rád podobné postavy - Yetti, Upíry, Dinosaury, Zombie, UFO,... Ale hlavně! se mi líbí, že to máš tak krásně promyšlené viz. - "Přivolávají se zvířata, bytosti jako my se rozhodují, jestli výzvu přijmou." Takový krásný chytrý detail. Být to realita, tak přesně takové chytré detaily tam budou. :)

Líbí se mi že to není jen krásná povídka ale že má i ponaučení - pozor co chceš. :) Hezké. :)

5 Magicmax Magicmax | Web | 12. října 2017 v 18:53 | Reagovat

Reakce na komentář:
Koukám, že poslední články máš poměrně stejné: zatajená budoucnost, pravý obsah... :D Co takhle změnu?? ;)

Já si vážím upřímných komentářů. :) Většinou, když mi někdo napíše nechvalný komentář, tak bez kontaktu. Já je chápu ale mrzí mně to. Změnu plánuji. :) Takový trochu typicky Magicmaxový obsah - Poznávačku s animáky. :) Minule to bylo na animované seriály. :) ale tentokrát chystám poznávačku na postavu. :) Další článek spíše o obrázcích. :) V poslední době to byly často články: Zatajený obsah na Disney.cz, Zatajený obsah na Nickelodeon.cz, Pravá budoucnost Blog.cz. A já bych v tom i klidně pokračoval ale oni došli náměty. Ono to tak nepůsobí ale každý článek měl nějakou předehru, díky které jsem se k zákulisí webové stránky dostal. :) U Nickelodeonu jsem přesouval online hry na Nickelodeon Games, která taky by mohla mít článek. Seznámení s portálem a myšlenkou viz. Článek o Chatboards.  Při prohlabávání se materiály o hrách jsem natrefil omylem i na obsah, který tam neměl, co dělat ale v projektu Nickelodeon Games se ta informace neda použít ale přesto je ta informace natolik dobrá, že dala za samostaný článek. :) Proto to sepsání. Předtím byl Zatajený obsah na Disney.cz. Ono to moc lidí neví :D ale ten článek byl vlastně ve spolupráci s Disney.estranky.cz. Tam jsme zrovna něco řešili k tématu názvů animovaných seriálů a já měl to štěstí náhodou nalézt profil Tulákovy túlky. Lidé u Disneyho vytvořili plnohodnotný profil ale nikdy ho nezveřejnili - důvody jsou v článku. A protože tam to byla jenom moc hezká moc primová informace, která prostě fascinovala člověka - nepřístupný obsah na Disney webstránce a se zajímavým marketingovým příběhem. To bylo super na článek. :) A moc se mi líbí, že jsem něco takového sepsal. :) Samozdřejmě se to k Disney dostalo a protože to byl článek hlavně o jejich chybách, tak skrytý obsah bohužel smazali. :( Ale alespoň ho lidé viděli ve chvíli, kdy byl aktuální. :) Zajímavé je, že lidé u českého Disneyho o skrytém profilu nevěděli ale článek jsem probíral s americkým Walt Disney Company - takže američtí o tom věděli. :) Oni mají s propojením u Disneyho docela problémy. :/ A nejen se zahraničím ale dokonce ve propojení v Českém Disney. No a Blog.cz - jsem bloger, tak jsem jednou si řekl: Nahlédnu na server, kódy,... z pohledu ajťáka a našel jsem tam toooolik nedostatků. Já nechci říkat chyb. Prává budoucnost Blog.cz není o chybě ale spíše o nedostatku. Poprvé jsem se podíval v roce 2014 a potom nedávno v roce 2017 a protože, nic se nezměnilo, tak jsem o tom sepsal článek. Veřejnost a uživatelé si to zaslouží vědět. :) Asi už nikdy nebudu na titulce :D a podobné věci s Bárou a spol ale tak musel jsem. :) Mně se to vůbec publikovat nechtělo. Já o tom skoro dva měsíce přemýšlel ale usoudil jsem, že nejlepší to bude pěkně pochopitelně sepsat. :) Já jsem ajťák, takže podobné články nejspíše asi budou - o webových stránkách a podobně ale odhalení skrytého obsahu, chyb... zatím nechystám. :)

Příští článek - Plánuju poznávačku. Ona už přes rok je nedokončená DisneyPoznávačka, která by se mohla publikoval místo zatím plánované poznávačky s postavou ale nevím... Disney Poznávačka je lepší ale potřebuje hoodně hoodně dodělat a strávil byl u toho několik hodin. Jenom aby někdo u toho byl dvě minuty. :/ Možná to udělám. Možná. :) Spíše ne. :D http://disneypoznavacka.wz.cz/ Ona je funkční akorát jenom jedna celá cesta a jinak 5 položek. :)

Pokud by byl zájem o další Zatajený obsah, tak nevím, co bych přesně publikoval. :/ Ono pravá budoucnost má stejný nádech a je to zákulisí internetu a přitom je to přesný opak Zatajeného obsahu, protože Pravá budoucnost je o tom, že na Blog.cz něco chybí. :D Pokud by byl zájem, tak by logicky lidi čekali, že po Disney Channel a Nickelodeon bude Déčko, Cartoon Network, Megamax,... :D Ale to opravdu ne. :) U České televize je spousta "zatajeného obsahu" já do nápisů píši zatajený protože je v podstatě zatajený a zní to docela dobře ale lepší označení je Skrytý obsah. Už to nejde změnit na přesnější ale Zatajený zní líp a je to taky pravdivé. :) Ale tam bych v budoucnu mohl být editorem stránek, takže
1. mohli by mě vyhodit či nepříjmout :D
2. Vypadalo by to, že jsem ho tam mohl vytvořit sám. :/
Takže Déčko ne a Cartoon Network je nový a navíc jeho stránky mají tolik, na první dojem všimnutých, nedostatků, že je to u ní úplně normální, takže to není nic zvláštního. A Megamax tam mám podobné logo, tak by to vypadalo, že to na sebe plasknul sám :D A to už není tak extra. :/ Jako by si vyprankovala sama sebe. :/ Pokud ano, tak by to bylo pořád okolo Disney a Nickelodeon ale už by to nebyly další dětské stanice. :)

Ale teď je v plánu poznávačka. :D Ale nevím co nakonec publikuji. :)

6 František František | Web | 15. října 2017 v 22:33 | Reagovat

Skoro bych řekl, že je to psané po vzoru amerických filmových scénářů ;-) První díl je za námi,příběh nekončí ,počkáme na ohlasy publika a vzhůru do dalšího pokračování. No trochu jsem to zveličil Ale určitě piš dál .Máš na to talent :-)

7 havrani-princezna havrani-princezna | E-mail | Web | 16. října 2017 v 20:15 | Reagovat

[4]: Děkuji ti. :)Neboj, rozhodně k tobě domů nepolezu... :D Sama miluji promyšlené povídky a tak se je snažím i psát. Někdy právě maličkosti dotváří atmosféru a z průměrného díla dělají dílo lepší.

[6]: Navzdory tomu je málo amerických scénářů, co by se mi líbily. Bylo by moc zajímavé z toho rozjet sérii, ale už mám rozepsaných několik "projektů" a nejdřív je musím dokončit, protože sama nemám ráda nedokončené texty. Jestli se někdy k tomuto vrátím netuším, a tak to prozatím zůstává povídkou s hodně otevřeným koncem. :) Leda bych články na téma týdne psala v rámci jednoho příběhu. To není špatná myšlenka...

8 František František | 17. října 2017 v 23:37 | Reagovat

Nemyslel jsem scénáře jako takové ,ty mohou být dobré nebo špatné ,ale jejich dějovou osnovu.Ta se v Hollywoodu v úspěšných filmech docela dodržuje. Např.divák očekává konec a on ještě třikrát vygraduje abychom na konci zůstali ohromeni.Nebo je konec otevřený a to už můžeme tušit, že bude další pokračování.Na prvním místě je samozřejmě dobrý nápad.A to ty máš.Tak s chutí do psaní ;-)

9 havrani-princezna havrani-princezna | E-mail | Web | 18. října 2017 v 19:55 | Reagovat

[8]: Děkuji za pochvalu. Je pravda, že v poslední fan-sérii, co jsem psala se to několikrát mění, než to opravdu spěje ke konci.

Dobrý nápad je základ, s tím souhlasím, ale neméně důležité je i jeho následné zpracování, protože někdy to ani ten nápad nezachrání.

Jsem poctěna, že si to o mě myslíš. Děkuji ti. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama