Prolog

8. října 2017 v 22:07 |  Kříženec
Ten den si budou všichni pamatovat. Chystaly se oslavy k výročí padesíti let míru mezi čaroději a upíry. Vládnoucí rodina uspořádala ples pro celou zemi. Mělo se tančit na ulicích, v sálech hradů a zámků. Všude vlály vlaječky, květiny provoňovaly vzduch společně s čerstvými koláči a pečeným masem. Hudebníci se rozcvičovali už od rána a Ishaan si připravoval proslov už dobré dvě hodiny. Byl nervózní víc, než když dával zemi dohromady.
Před padesáti lety byl v zemi Ceyth chaos a zmatek. Na nevelkém území žili bez jakéhokoliv řádu lidi, čarodějové a upíři. Původně byli jenom upíři, ale část z nich se oddělila, přestala se živit krví a stali se z nich postupně čarodějové. Celá léta spolu bojovali a odnášeli to především lidé. Když hrozilo, že jejich druh vymře, vložil se do toho Ishaan. Byl mocným upírem, který dokonale uměl ovládat všechna kouzla. Dokázal zkrotit čaroděje i upíry a nastolil řád, díky němu se stal život pro lidi mnohem snesitelnější. Ovšem čas od času se stalo, že nějaký člověk skončil jako oběť upíra. Daný upír byl vždycky potrestán, ale čarodějové v tom viděli záminku pro budoucí vzpouru. Vytvořili si vlastní komunitu a vymezili přesnou hierarchii. Nejnižší byli kouzelníci, kteří dovedli lehká kouzla a vyučovali především na školách, kde učili malé děti základy magie, historii a společenské tradice a zvyky. Když děti absolvovali Školu základů, podle výsledků byli přiřazeni k mistrům čarodějům. Čarodějové zvládali složitější kouzla, tvořili vojsko a učili mladé kouzelníky čarodějnickému řemeslu. Prováděli jednodušší rituály, stáli v čele vesnic a měst. Čarodějové se dělili do dvou tříd. Čarodějové první třídy spolu s kouzelníky zajišťovali různá řemesla, učili a případně doporučovali toho kterého studenta čarodějům druhé třídy. Ti zastávali elitní pozice, špeh, lékař, vojenský generál... Nakonec byli mágové. To byli mistři ve svém oboru. Byla jich hrstka a učili na Vysoké škole pár vyvolených, kteří měli předpoklady k tomu stát se mágy. Zabývali se výhradně magií a lidmi, kteří magii uměli ovládat. Mágové pak tvořili Radu čarodějů. Slovo "čarodějové" bylo označovalo všechny lidi, kteří ovládali magii a nebyli upíři. Pokud chtěl být někdo konkrétní, pak použil označení "čaroděj první/druhé třídy". Několik mágů prahlo po moci. Protivil se jim mírumilovný Ishaan a přemýšleli, jak by se ho zbavili. Chtěli, aby jim lidé sloužili a k tomu pořebovali odstranit upíry. Chtěli absolutní moc.
Věděli, že Ishaan nebude nikoho nutit pracovat, až oslavy započnou. Ani stráž ne a tak naplánovali vzpouru právě na ten večer. Když pak Ishaan pronesl slavnostní proslov a dav mu tleskal, probodlo ho několik mágů světelnými paprsky. Svou nenávist uměli po dlouhá léta velmi dobře skrývat a proto Ishaan zradu nečekal a nestihl se bránit. Mág, který všechno do detailů připravil, odhodil jeho tělo stranou a započal svoji krutovládu. Nastolil nové učení, učení proti upírům, které donutil žít pouze v noci. Mnoho upírů ten večer padlo a ti, kteří přežili byli donuceni vypít nápoj, po kterém nesnesli slunce. Pak byli vykázáni na polorozbořený hrad.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 VampireNightmare VampireNightmare | Web | 8. října 2017 v 22:13 | Reagovat

To je nádherné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama